Midgard

  Trolle

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Trolle

  Pisanie by Bragisson on 15.05.17 14:01

  Troll
  Statystyki:
  Siła: 5
  Zręczność: 15
  Refleks: 10
  Inteligencja: 5
  Wytrzymałość: 5
  Opis:
  Pokojowo nastawione stworzenia, które mieszkają i żyją w lasach. Są dobrymi przyjaciółmi elfów, a także niektórych ludzi. Tworzą liczne grupy rodzinne, bowiem nie lubią samotności. Zagubionym ludziom zawsze pomogą znaleźć drogę powrotną, tym którzy niszczą przyrodę wymierzą srogą karę. Większość swojego czasu i życia spędzają na radosnym biesiadowaniu, tańcu i śpiewie. Są bardzo miłe i towarzyskie.

  Troll Bagienny
  Statystyki:
  Siła: 5
  Zręczność: 15
  Refleks: 10
  Inteligencja: 20
  Wytrzymałość: 5
  Opis:
  Wyglądają strasznie, ale wcale straszne nie są. Znaczy zdarza im się czasami zjadać ludzi, ale nie należą oni do ich podstawowej diety - wolą innego rodzaju mięso. Zresztą bardzo łatwo uniknąć zjedzenia przez trolle bagienne, wystarczy dać im coś ładnego, świecącego się, cennego i wtedy zdecydowanie przejdzie im chęć na zjedzenie kogoś. Są nieodporne na promienie słoneczne, sprawiają one że zmieniają się w kamień, dlatego żyją na bagnach, gdzie nie muszą się bać słońca i łatwo się mogą przed nim schować w drzewach, bagnach lub pod ziemią.
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Re: Trolle

  Pisanie by Bragisson on 15.05.17 18:47

  Troll Leśny
  Statystyki:
  Siła: 15
  Zręczność: 5
  Refleks: 5
  Inteligencja: 20
  Wytrzymałość: 15
  Opis:
  Zwany również Trollem Górskim, chociaż ani z lasem ani z górą nie ma nic wspólnego. Mieszka u podnóża gór i ogólnie nie należy do zbyt miłych osobników. Właściwie to można go nazwać bardzo niemiłym, bo ma tendencje porywać i pożerać dzieci.
  A to poniekąd rodzi pewne konflikty na drodze ludzie-troll leśny. Jest on również doskonałym przykładem przysłowia: "Nie mów głośno o trollu, bo stanie w progu", bowiem był czas gdy stworzenia te napadały na siedziby ludzkie. Teraz jednak ludzie nauczyli sobie z tymi stworzeniami radzić.
  Jego słabością jest słońce, kamienieje na nim, co oznacza jego śmierć.

  Kamienny Troll
  Statystyki:
  Siła: 35
  Zręczność: 5
  Refleks: 5
  Inteligencja: 10
  Wytrzymałość: 35
  Opis:
  Stworzenie to w całości stworzone jest z kamienia. Rodzi się z niego, gdy używana jest potężna, pradawna magia. A co za tym idzie narodziny tych stworzeń nie są częste, co nie zmienia faktu, że trochę ich jest. W dodatku uchodzić mogą za niebezpieczne, bowiem podobnie jak ich Leśni kuzyni upodobały sobie pożeranie ludzi i dzieci i ogólnie wszystkich żywych stworzeń. Są odporne na magię, ale niezbyt inteligentne, nie da się ich również przekupić.
  Zabić go może jedynie słońce, jego promienie sprawiają, że pradawna magia opuszcza kamień i stwór ten zamienia się z powrotem w kamień.

   Obecny czas to 23.01.19 18:34