Midgard

  Dzień i Noc Polarna

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Dzień i Noc Polarna

  Pisanie by Bragisson on 25.05.17 14:34

  Zarówno dzień i noc polarna to zjawiska występujące na kole podbiegunowym. W zależności od tego, na jakiej szerokości się znajduje może trwać 24 godziny lub nawet do 6 miesięcy.

  Dzień Polarny
  Słońce może nie zachodzić w ogóle lub tylko zbliżać się do linii horyzontu, ale nie znika za nią całkowicie. Występuje coś takiego, jak świt i zmierzch, ale słońce nie zachodzi. Podnosi się również w tym czasie temperatura i można powiedzieć, że jest tam niemal gorąco, co jednym może nie odpowiadać, a innym może się nawet bardzo podobać.
  Na forum Dzień Polarny zaczyna się 14 maja, a kończy się 22 lipca – z tym, że słońce w ogóle nie zachodzi poniżej horyzontu przez dobre trzy miesiące.
  Elfowie okres ten nazywają: Pocałunkiem Avardii, co wiąże się również z ich znacznie mniejszą aktywnością.
  Krasnoludowie zaś mówią na ten okres: Czas Złotego Kowala i sami w tym czasie są nadzwyczaj aktywni.
  U Drakonitów czas ten wiąże się z Utsav czyli „Świętymi Godami”, co sprawia, że nie tylko są nadzwyczaj aktywne, ale również mogą w tym okresie być bardzo agresywne.
  Pozostałe rasy nie mają swojego określenia na ten szczególny czas, a ich aktywność się nie zmienia.

  Noc Polarna
  W przypadku Nocy Polarnej mówi się o całkowitym lub częściowym braku słońca. A dokładniej są miejsca, gdzie słońce znika za horyzontem i zapada całkowita noc na określony czas, a są również miejsca, gdzie ta noc nie jest całkowita, bowiem słońce wychyla się nieznacznie znad horyzontu i wygląda to niemal jak zachód lub jego wschód, ale  nie unosi się wyżej.
  Na forum Noc Polarna zaczyna się 22 listopada, a kończy się 21 lutego – w pierwszym miesiącu słońce zachodzi i wschodzi, ale nie wyżej niż parę „centymetrów” nad horyzont, tak samo dzieje się to ostatniego miesiąca. W środkowym miesiącu zapada całkowita noc, a słońca nie widać przez równe 30 dni.
  Elfowie ten okres nazywają: Dziką Nocą, co wiąże się również z ich wzmożoną aktywnością.
  Krasnoludowie zaś mianują ten czas: Wygaszaniem Kuźni, co związane jest z ich zmniejszoną aktywnością.
  Pozostałe rasy nie mają swojego określenia na ten szczególny czas, a ich aktywność się nie zmienia.

   Obecny czas to 23.01.19 20:05