Midgard

  Humanoidalne

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Humanoidalne

  Pisanie by Bragisson on 31.05.17 18:22

  Nisse
  Statystyki:
  Siła: 5
  Zręczność: 5
  Refleks: 5
  Inteligencja: 45
  Wytrzymałość: 5
  Opis:
  Zwany również Gnomem. Jest to mały gagatek, psotnik i poniekąd urwis. Lubuje się w warzywach z ogródka, zwłaszcza w pomidorach. Dla tych, którzy są skłonni podzielić się swoimi warzywami jest miły i pomocny, zaś dla skąpców może być prawdziwym utrapieniem, bo mimo wszystko zna się trochę na magii i potrafi sprawić, że ważne rzeczy znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, w butach robią się dziury itp.
  Istnieje odmiana Nissów, które mieszkają w kościołach i podkradają pieniądze.

  Lygtemand
  Statystyki:
  Siła: 1
  Zręczność: 1
  Refleks: 1
  Inteligencja: 10
  Wytrzymałość: 1
  Opis:
  Czasami nazywany Latarnikiem lub Błędnym Światłem. Spotkać go można głównie na bagnach, gdzie nie tylko mieszka, ale również robi za przewodnika, tym którzy byli dość nieostrożni, by wejść na ten niebezpieczny teren.
  Ciężko jednoznacznie określić czy stworzenie to jest dobre czy złe. Zdarza mu się, że wyprowadza zagubionych z bagien, a bywały przypadki, gdy zamiast pomóc prowadził w najbardziej trujące i zabójcze obszary swych włości. Niemniej należy na niego bardzo uważać.
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Re: Humanoidalne

  Pisanie by Bragisson on 31.05.17 19:47

  Hulder
  Statystyki:
  Siła: 5
  Zręczność: 25
  Refleks: 25
  Inteligencja: 50
  Wytrzymałość: 5
  Opis:
  Jest zwykle nieziemsko piękną niewiastą, która w zwiewnej sukni lub nago biega po kniejach. Jej ulubionym zajęciem jest pokazywanie się mężczyznom, młodym i przystojnym, których wodzi na pokuszenie. A gdy któryś jej ulegnie, bardzo szybko zaczyna tego żałować, bowiem Hulder ma w zwyczaju zjadać dusze swoich ofiar, co jest niemal tak samo bolesne jak sama śmierć poprzez obdarcie ze skóry.
  Od zwykłych dziewek, poza nieziemską urodą różnią się tym, że posiadają straszną, ziejąca dziurę na plecach, przez którą widać ich puste wnętrze. Jest to dowód ich wypaczenia, a także powód dla którego pożerają dusze - bowiem swojej nie mają.

  Slattenpatte
  Statystyki:
  Siła: 10
  Zręczność: 10
  Refleks: 25
  Inteligencja: 45
  Wytrzymałość: 10
  Opis:
  Wygląda śmiesznie, nawet można by rzec komicznie z tymi swoimi obwisłymi piersiami i tendencją do nudyzmu. Nie można jednak dać się jej zwieść, za niepozornym wyglądem skrywają się niecne zamiary.
  Stworzenie to umiłowało sobie sprowadzanie młodych chłopców na złą drogę, gdy któryś jej się napatoczy, szybko przestaje być prawiczkiem. Chętnie gwałci młodych, niedoświadczonych chłopców, którym zdarzyło się zasnąć przy strumieniu. I choć na to nie wygląda związana jest właśnie ze strumieniami, w których to dokarmia biedne, głodujące ryby mlekiem ze swoich piersi.
  Z niewiadomych powodów lubi się kręcić blisko kościołów.

  Nix
  Statystyki:
  Siła: 35
  Zręczność: 35
  Refleks: 15
  Inteligencja: 15
  Wytrzymałość: 5/35
  Opis:
  Stwór ten jest ściśle związany z wodą i to głównie tą płynącą. Pomieszkuje w strumieniach, rzadziej w sadzawkach czy jeziorach. Jest bardzo silny, co ułatwia mu wciąganie swoich ofiar do wody i topienie ich. Rzadko wychodzi na ląd, właściwie w ogóle tego nie robi, bo wtedy słabnie i jest znacznie mniej wytrzymały na obrażenia. A co za tym idzie, łatwiej go wtedy zabić. Czemu topi ludzi? Tego nikt nie wie, bywa jednak, że wabi ich do swojego strumienia piękną grą na skrzypcach.
  Nix występuje tylko w rodzaju męskim, nikt nigdy nie widział samic tego gatunku, możliwe, że takowych nie ma.
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Re: Humanoidalne

  Pisanie by Bragisson on 01.06.17 10:45

  Brondmand
  Statystyki:
  Siła: 25
  Zręczność: 25
  Refleks: 25
  Inteligencja: 50
  Wytrzymałość: 25
  Opis:
  To specyficzne stworzenie mieszka sobie w studni i zwykle nikomu nie wadzi. Zwykle, bowiem zdarzają się momenty, gdy atakuje ludzi, którzy zbyt długo wybierają wodę z jego studni. Takowi zostają wciągnięci do wnętrza studni, skąd nigdy nie wychodzą.
  Wszystko co umrze w studni, w której mieszka Brondmand staje się jego własnością, a co za tym idzie, ma władzę nad duszami tych stworzeń czy chociażby ludzi i z czystej złośliwości może nasłać na pobliskie wioski dusze tych, którzy umarli.
  Jedyną osobą, która może pokonać lub chociażby przepłoszyć to stworzenie, to rozsądna kobieta.

  Sponsored content

  Re: Humanoidalne

  Pisanie by Sponsored content


   Obecny czas to 23.01.19 18:26