Midgard

  Zwierzołaki

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Zwierzołaki

  Pisanie by Bragisson on 02.06.17 13:30

  Kotołaki
  Statystyki:
  Siła: 15
  Zręczność: 25
  Refleks: 25
  Inteligencja: 25
  Wytrzymałość: 55
  Opis:
  Żyją sobie spokojnie w gęstych lasach, gdzie zwykle na drzewach budują swoje domy. Są raczej pokojowo nastawioną rasą, która nie szuka z nikim zwady. Nie lubią jednak obcych na swoim terytorium i bardzo źle reagują, gdy ktoś bez ich pozwolenia przekroczy ich granice. Są bardzo nieufni i pamiętliwi. W dodatku są najinteligentniejszymi ze wszystkich zwierzołaków.
  Są bardzo zwinne i szybkie, w bezpośrednim starciu używają wielu trudnych do przewidzenia sztuczek, często również posługują się w walce nie tylko bronią, ale również własnymi pazurami i zębami. W dodatku bardzo dobrze radzą sobie z magią, więc nie powinno nikogo dziwić trafienie na kotołaka czarodzieja, tudzież szamana, który w walce nie będzie się wahał i użyje magii.

  Wilkołaki
  Statystyki:
  Siła: 40
  Zręczność: 25
  Refleks: 35
  Inteligencja: 5
  Wytrzymałość: 40
  Opis:
  Gęba pełna zębów i wredny charakter ~ to słowa, którymi wilkołaka najłatwiej w sumie opisać. Stworzenia te nie przejawiają żadnych oznak inteligencji bliższej ludziom. Żyją i zachowują się jak wilki, często można w wilczym stadzie dojrzeć jednego czy dwa wilkołaki. Diabelnie niebezpieczne w starciu jeden na jednego, nieco prościej gdy wilkołak jest jeden, a ludzi wielu. Poluje się i walczy z nimi jak z niedźwiedziami.
  Wilkołaki nie są odporne na srebro, a powstają zwykle z powodu klątwy rzuconej przez czarownicę czy czarownika. Choć niektórzy twierdzą, że wilkołaki pochodzą z innego świata.

  Niedźwiedziołaki
  Statystyki:
  Siła: 50
  Zręczność: 5
  Refleks: 10
  Inteligencja: 15
  Wytrzymałość: 50
  Opis:
  Duże, cholernie niebezpieczne w starciu stworzenia, których pochodzenie nie jest dokładnie znane. Mieszkają najczęściej w górskich jaskiniach lub na wyżynach, gdzie nie brakuje odpowiednio wielkich nor,w których mogliby się bezpiecznie schronić.
  Ogólnie rasa nie należy do agresywnych. Można by nawet powiedzieć, że to tacy mili flegmatycy, których bardzo łatwo rozzłościć i przemienić w rozszalałych bersekerów. Bo niestety niedźwiedziołak, jak już wpadnie w wir walki, to bardzo ciężko jest go później uspokoić. W dodatku osobnik ten przejawia dużą odporność na magię, co również czyni walkę z nim dość trudną.

   Obecny czas to 23.01.19 19:56