Ma'alanie

Go down

Ma'alanie

Pisanie by Bragisson on 13.11.18 15:54

Wedle starych opowieści, Krasnoludowie zostali wykuci ze skały przez przedwiecznego Kowala. Mieli zostać zniszczeni, ale miłość ich stwórcy sprawiła, że tak się nie stało. Niemniej to właśnie charakteryzowało krasnoludów. Twardość godna skały, a także wrażliwość na otaczające ich piękno, miłość, którą czuli do siebie nawzajem, ale również do swego mądrego Kowala.
Dziś Krasnoludowie są tylko wspomnieniem, ktoś rzekłby, że mitem lub wytłumaczeniem, dlaczego Ma'alanie są tak odmienni, od pozostałych ras.

Charakter:
Pod tym względem wielu Ma'alanów przypomina krasnoludy, a co za tym idzie, potrafią być zawzięci, a także skryci i pracowici. Nie zapominają ani krzywd, ani dobra, które się im podarowało. Kochają wszelkiego rodzaju klejnoty, drogocenne przedmioty, wykonane przez biegłych rzemieślników. Mają naturalny, bardzo mocny kompas moralny, który zwykle nie pozwala im zejść na ścieżkę zła, ani nieprawości. Ich jedyną wadą jest upartość, która przejawia się w niemalże każdym aspekcie ich życia. Uparcie kochają i uparcie nienawidzą. Rodzina jest dla nich najważniejsza i chociaż nie zawsze się ze wszystkimi członkami swojej rodziny zgadzają, to zawsze się wspierają.

Cechy fizyczne:
 • Ma'alanie są wytrzymalsi - dobrze znoszą różnego rodzaju przeciążenia, a także niegroźne im złamania. Upadek z dużej wysokości może ich na chwilę ogłuszyć lub pozbawić przytomności, ale rzadko bywa dla nich zabójczy. Ich kości są twardsze niż ludzkie, co utrudnia ich złamanie, choć nie jest to niemożliwe.
 • Lepiej znoszą skrajne temperatury - nie groźne im wysokie, ani niskie temperatury. Doskonale znoszą hutnicze temperatury, stanie przy bezpośrednim źródle gorąca nie jest dla nich problemem. Są również odporniejsi na siarczysty mróz, chociaż zbyt długie wystawianie się na jego działanie może prowadzić do zachorowań.
 • Ma'alanie są silniejsi - i to od wszystkich ras. Mimo iż często, nie są przesadnie "napakowani" to ich siła jest nieco nie współmierna, do ich postury. Oczywistym jest, że Ma'alan o tej samej budowie, co przeciętny człowiek, podniesie co najmniej dwa razy większy ciężar, niż wcześniej wspomniany człowiek. I nikogo to w sumie nie powinno dziwić.
 • Widzenie w ciemnościach - przedstawiciele tej rasy nie potrzebują sztucznego światła nocą, by cokolwiek widzieć. Większość z nich cierpi nawet na lekką nadwrażliwość związaną ze światłem. Jej powodem jest dodatkowa błona odblaskowa, znajdująca się na tyle gałki ocznej Ma'alanów. I chociaż ich źrenica w ciągu dnia, nie może zmienić się w wąską szparkę, to potrafi być naprawdę niewielka.
 • Mocniejsze włosy - krasnoludowie charakteryzowali się nadmiernym owłosieniem, a także gęstszymi włosami, niż wszystkie inne rasy Midgardu. Ich potomkowie, Ma'alanowie również mogą się pochwalić znacznie gęstszymi, a także szybciej rosnącymi włosami, niż przedstawiciele innych ras. Często muszą się również borykać z problemem nadmiernego owłosienia na ciele.
 • Ludzki wzrost - Ma'alanie od krasnoludów są wyżsi, właściwie ich wzrost mieści się w ludzkich standardach, a budowa ciała jest jak najbardziej harmonijna.
 • Dłuższe życie - przedstawiciele tej rasy, podobnie jak ich przodkowie żyją troszkę dłużej od rasy ludzkiej. Ma'alanowie są w stanie dożyć 200 - 300 lat. Oczywiście są znane przypadki, gdzie umierały osoby mające grubo ponad 300 lat, ale to rzadkie przypadki.

 • Predyspozycje:
  Ma'alanowie podobnie jak krasnoludowie mają wprawne dłonie, są doskonałymi rzemieślnikami i niesamowitymi konstruktorami. Jednocześnie nie boją się schodzić do najgłębszych kopalni w poszukiwaniu najcenniejszych klejnotów, a także surowców. Ich specjalnością są:
 • Wszelkie rzemiosło - z wielką wprawą zajmują się jubilerstwem, kowalstwem, czy innym wytwórstwem;
 • Przemysł - zdolni z nich konstruktorzy, którzy z łatwością udoskonalą każdy przemysł swoimi maszynami;
 • Chemia - głównie ta związana z przemysłem wydobywczym, ale również coś, co niegdyś zwane było alchemią i pozwoliło im wynaleźć proch strzelniczy;
 • Górnictwo - po dziś dzień Ma'alanowie nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Nieustraszeni górnicy, stworzeni przez samą naturę.
 • Militaria - ich siła, a także wytrzymałość to wysoko cenione atrybuty w armii. Na polu bitwy, w bezpośrednim starciu Ma'alanie nie mają sobie równych.

 • [size=16][b]
  avatar
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Zobacz profil autora http://fartothenorth.forumpl.net

  Powrót do góry Go down

  Re: Ma'alanie

  Pisanie by Bragisson on 14.11.18 18:25

  Kod:
  <div class="Orasy"><div class="TOrasy">text formatting</div>
  Treść treść treść
  <div class="Topiras">Tytuł<div class="opiras">Treść treść tresć</div>
  avatar
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Zobacz profil autora http://fartothenorth.forumpl.net

  Powrót do góry Go down

  Powrót do góry


   
  Permissions in this forum:
  Nie możesz odpowiadać w tematach