Midgard

  Draconi

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Draconi

  Pisanie by Bragisson on 02.05.17 15:36

  Draconi
  SHE
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Daleki Wschód
  Przeciętna długość życia: od 10 tysięcy lat, do nie wiadomo
  Plus do: Inteligencja, wytrzymałość
  Miejsce zamieszkania: Ragrr lub Mała Wioska
  Najlepsi w: Magii, sztuce, walce
  Najgorsi w: Rzemiośle
  Najczęściej używana broń: Ich własna magia
  Znane języki: Dialekty ludzi północy, mowa smoków, mowa gadów


  Stereotypowy charakter:
  Spokojni jak rzeka płynąca ku oceanowi. Jednak to nie spokój, jest cechą, która najbardziej rzuca się w oczy. Ci, którzy mieli z nimi styczność wiedzą, że są to stworzenia bardzo dwulicowe, takie które za uśmiechem i grzecznością kryją swe prawdziwe intencje. Honorowe, na swój własny, dziwny, trudny do zrozumienia sposób, przez co często wybuchają konflikty między ludźmi północy, a Draconami. Nie uznają mądrości innej, niż ich własna. Zwykle jednak potakują, by potem i tak zrobić daną rzecz po swojemu. Uważają się za bardzo mądre - co często jest słuszne - ale niestety mają tendencje do wymądrzania się nawet na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia. Wyniosłe i dumne, przeświadczone o własnej potędze, doskonałości, mądrości i wielu innych rzeczach. Uważają się poniekąd za chodzący ideał.
  HE
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Mocno wyróżniają się na tle innych ras, głównie tym, że mają skośne oczy i zwykle kruczoczarne włosy. Pochodzą z dalekiego Wschodu, a dokładniej z krainy zwanej Chinami. Przybywają tutaj pod pretekstem wymiany handlowej, ale często okazują się być mędrcami, magami lub po prostu amatorami przygód, których tutaj na Północy mają moc.
  Są silnie związani z naturą, a dokładniej z Ogniem i Wodą. Chętnie przebywają blisko potężnych, ale i tych mniejszych rzek. Otwarta woda również nie budzi w nich strachu, a raczej zachwyt. Potrafią być bardzo niebezpieczni, chociaż przez większość czasu - jak zostało wcześniej wspomniane - uchodzą za ostoje spokoju. Ludzie Północy mają na ich zdanie skrajne poglądy, albo uważają ich za bardzo pięknych lub za bardzo brzydkich.
  Ich potomstwo może się wykluwać z jaj lub rodzić w ten sam sposób, co ludzkie dzieci. Wszystko zależy od formy w której częściej przebywa matka. W przeciwieństwie do Drakonitów nie posiadają okresu godowego i mogą się rozmnażać, kiedy tylko chcą.

  Cechy fizyczne:
  Przez większość czasu Draconi niczym nie różnią się od zwykłych ludzi - co rodzić może pewne problemy z ich rozpoznaniem. Jednak gdy czują się zagrożeni w ciągu sekundy mogą pokryć swoje ciało - dowolne jego miejsce - twardą, niczym stal łuską. Dorobić się również mogą pazurów, którymi wielu z nich potrafi walczyć, czasem i silnego ogona. Wszystko w sumie zależy od ich woli i od tego, jak sami pragną się zmienić.
  Jest to możliwe głównie dzięki temu, że w ich żyłach płynie smocza krew, bo jakby nie patrzeć oni są smokami, które przybierają ludzką postać dla własnego bezpieczeństwa. Ich ludzkie ciała są kruche, ale gdy pojawi się chociaż kilka smoczych elementów, stają się one znacznie wytrzymalsze. Jest to jednak ryzykowne, bowiem ludzie północy nie przepadają za smokami i są raczej względem nich negatywnie nastawieni.

  Wierzenia:
  Będąc stworzeniami niemal boskimi, nie oddają nikomu innemu czci. Właściwie można by mieć wrażenie, że wierzą tylko we własne siły, możliwości i w nic więcej. Nie jest to w rzeczywistości prawda, bowiem rasa ta wierzy w Konfucjanizm lub Buddyzm. Wyznając tym samym prawo silniejszego lub fakt, że każdemu nawet najgorszej osobie należy się swoiste przebaczenie. Największą cnotą dla nich jest nie bycie ideałem, ale dążenie do tego, by ideałem się stać.  Ostatnio zmieniony przez Bragisson dnia 02.05.17 19:11, w całości zmieniany 2 razy
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Re: Draconi

  Pisanie by Bragisson on 02.05.17 19:07

  Drakonici
  SHE
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Bliski Wschód
  Przeciętna długość życia: do 10 tysięcy lat
  Plus do: Inteligencja, refleks
  Miejsce zamieszkania: Bagna na styku łąki i lasu
  Najlepsi w: Magii, sztuce, walce
  Najgorsi w: Rzemiośle
  Najczęściej używana broń: Ich własna magia
  Znane języki: Dialekty ludzi północy, mowa smoków, mowa gadów


  Stereotypowy charakter:
  Spokojnie nazwać ich można przerażającymi, kolejnym przymiotnikiem, który nasuwa się na myśl, gdy się tylko na nich patrzy jest "obślizgli" i coś w tym jest. Z pewnością są rasą bardzo gwałtowną, na swój sposób również agresywną. Zadarcie z nimi w nie odpowiednim momencie (na przykład okresie godowym) może skutkować natychmiastową, nieprzyjemną i gwałtowną śmiercią.Są mistrzami trucizn, a także iluzji. Więc nie należy im ufać, a już na pewno nie powinno się wierzyć w nic, co mówią. Bardzo nie lubią obcych, a jednak potrafią żyć w miejscu, gdzie jest ich pełno.
  HE
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Pochodzą z bliskiego wschodu, z krajów Hinduskich, a czasami również arabskich. Ogólnie są ciepłolubnymi stworzeniami, głównie dlatego, że są zmiennocieplni. Niemniej potrafią sobie radzić w zimniejszych terenach - głównie dzięki magii. Przywędrowali tutaj, na Północ, zwabieni potężną magią, którą potrafią jako jedyna z rasy wyczuć. A że zwykli się osiedlać w takich właśnie miejscach, gdzie kumulują się magiczne moce, to i tutaj ich zabraknąć nie mogło.
  Uchodzić mogą za prawdziwych mędrców i znawców magii, chociaż niechętnie uczą jej obcych. Są mistrzami wszelkich trucizn, sami takową produkują, co jest złą wiadomością dla tych, którzy próbują się im naprzykrzać, a co niestety miewa miejsce.
  W czasie Dnia Polarnego mają swój okres godowy. Wykorzystują czas, gdy słońce nie zachodzi, a także robi się bardzo ciepło, ku temu by się rozmnożyć. Składają mniej więcej na początku drugiego miesiąca, a dwa tygodnie później wykluwają się młode. Jest ich bardzo dużo - samica potrafi złożyć do stu jaj - ale bardzo niewiele z ich dzieci przeżywa.

  Cechy fizyczne:
  Naprawdę ciężko jest się im ukryć w tłumie, a to ze względu na dość nietypowe cechy fizyczne. Najbardziej rzuca się w oczy fakt, że nie posiadają nóg, a zamiast nich mają długi, elastyczny, ale również bardzo mocny wężowy ogon. Drakonici mogą mieć jedną, dwie lub trzy pary rąk, chociaż zdarzają się również takie przypadki, kiedy nie mają ani jednej. Łuska pokrywająca ich ogon - a czasami również inne elementy ciała - jest tak twarda, jak ta smocza. Zawsze ich szczęki zawieszone są na luźniejszych niż ludzkie zawiasach, które pozwalają im nienaturalnie szeroko otworzyć usta. Bywa, że posiadają rogi lub inne, nietypowe elementy ciała - płetwę grzbietową, kolce, kołnierz jak kobra itp.

  Wierzenia:
  Wierzą w swojego boga mórz, Waruna lub jego odpowiednikowi Njordowi. Są mocno związani z wodą, ale tą stojącą, która nigdzie nie płynie. W ramach oddawania czci swojemu bogowi zawsze poszukują jakichś bagien lub jezior i tam zakładają swoje osady lub po prostu stawiają domy. Jedynym świętem, które obchodzą jest Utsav. Czyli "święte gody", a dokładniej mówiąc okres, w którym mogą się bezpiecznie rozmnażać i który rozpoczyna się 14 maja i trwa do 22 lipca.


   Obecny czas to 23.01.19 19:45