Midgard

  Kynokefals

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Kynokefals

  Pisanie by Bragisson on 04.05.17 0:00

  Kynokefals
  SHE
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Jeszcze dalsza i mroźniejsza Północ
  Przeciętna długość życia: do 500 lat
  Plus do: Zręczność, refleks
  Miejsce zamieszkania: Ragrr lub Smocze Góry
  Najlepsi w: Polowaniu i tropieniu
  Najgorsi w: Rzemiośle
  Najczęściej używana broń: Szpony, zęby lub zdobyczna broń
  Znane języki: Dialekty ludzi północy, wilcza mowa


  Stereotypowy charakter:
  Mówi się, że są bardzo odważni i zawsze chętnie pomogą, gdy ktoś o tę pomoc poprosi. Szalenie niebezpieczni w walce, groźni przeciwnicy, cudowni sprzymierzeńcy. Nieufni, ale tylko z początku. Im dłużej z kimś przebywają, tym większe szanse, że na stałe będą zawsze w pobliżu tego kogoś. Bywają denerwujący i namolni. Bardzo prości, przez co nieraz trzeba im tłumaczyć i tłumaczyć, bo nie zawsze rozumieją. Wspomnieć by należało, że kierują się w życiu przede wszystkim instynktem, a co za tym idzie ich odruchy nieraz są bardzo, ale to bardzo zwierzęce. To potrafi denerwować, ale niektórym również się to podoba. Wierni najczęściej komuś, ale również swoim przekonaniom. Uparci.
  HE
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Pochodzą z jeszcze dalszej, głębszej i ogólnie mroźniejszej północy. Są w sumie doskonale przystosowani do znoszenia warunków, dużo trudniejszych niż te, które panują w Ragrr. Właśnie dlatego na swoje siedlisko wybrali głównie góry, ale w wiosce również można ich spotkać. Tworzą coś na zasadzie grup rodzinnych lub stad, którym zawsze przewodzi najsilniejsza para, a członkowie owej grupy to najczęściej potomkowie tej pary lub ich rodzeństwo.
  Samice tej rasy zdolne są do wydania kilku... szczeniąt na raz. Dzieci są więc mniejsze, niż te ludzkie, ale rodzą się dużo sprawniejsze - od początku same siedzą, pełzają lub próbują chodzić, mają zęby i porośnięte są delikatnym futerkiem. Gdy przedstawicielka tej rasy ma młode, może zachowywać się nieco agresywniej względem obcych.

  Cechy fizyczne:
  Cechą na pewno rzucającą się w oczy u tej rasy z pewnością jest fakt, że zamiast ludzkiej twarzy mają wilcze oblicza. Właściwie to cali pokryci są futrem w różnym - naturalnym - kolorze, często posiadają ogony, chociaż przypadki bez ogonów również się zdarzają. Czasami na głowie jest dodatkowa warstwa włosów w odmiennym kolorze niż futro. Kynokefals mogą poruszać się na dwóch nogach w pozycji wyprostowanej, ale jeśli chcą mogą się również poruszać w pozycji bliższej zwierzętom. Ich przednie łapy, tudzież ręce są tak samo chwytne jak ludzkie chociaż różnie u nich jest z długością palców, bo mogą je mieć tak samo długie i zbudowane jak ludzkie, a mogą one bardziej przypominać mimo wszystko łapy wilka.
  Przedstawiciele tej rasy nie mogą w żaden sposób zmienić swojego wyglądu, sprawić by zniknęło futro lub ogon czy wilczy pysk. Tacy się rodzą, tacy żyją i umierają.

  Wierzenia:
  Za swego boga uznali Fenrira, piekielne dziecię Lokiego, z którym mocno się utożsamiają. Co rodzi nieco konfliktów zwłaszcza, że obchodzą święto na cześć tego właśnie "bóstwa". W czasie jego trwania łapią zwykle człowieka, któremu największy i najsilniejszy z rodziny/stada po prostu ogryza jedną z rąk. Ma to miejsce podczas pierwszej pełni nocy polarnej, kiedy to "paszcza wilka jest zamknięta, a on sam łypie groźnie okiem". Święto nie ma swojej nazwy, ale zwykle towarzyszy mu huczna zabawa, swoista uczta.


   Obecny czas to 23.01.19 19:26