Midgard

  Ludzie

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Ludzie

  Pisanie by Bragisson on 07.05.17 16:09

  Ludzie
  SHE
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Midgard
  Przeciętna długość życia: do 80 lat
  Plus do: ~
  Miejsce zamieszkania: Cała północ
  Najlepsi w: Rzemiośle, walce, żegludze
  Najgorsi w: Magii
  Najczęściej używana broń: Miecze, topory, tarcze itp.
  Znane języki: Dialekty ludzi północy


  Stereotypowy charakter:
  Można śmiało powiedzieć, że ludzie wiele wspólnego mają z krasnoludami. Są tak samo głośni, nieokrzesani, fatalnie wychowani i ogólnie niebezpieczni. Chętnie walczą, chętnie niszczą, ale zdarza im się również budować. Bardzo rubaszni, wiele rzeczy traktują jak dobry żart. Są zdecydowanie szaleni, bo który normalny człowiek żeglowałby z dala od brzegu albo walczył z wielkim Krakenem? Który rwałby się do pokonania smoka lub po prostu szedł, gdy wszyscy mówią, by stał? Nie boją się niczego, nawet Bogów, chociaż mocno w nich wierzą i ufają im. Tolerancyjni, aż do bólu. Bowiem nie mają problemów z przyjmowaniem obcych pod swój dach i nie tylko pod dach.
  HE
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Rasa ta pochodzi z Ziemi, zwanej przez nich również Midgard. Rozprzestrzenili się na całą jej powierzchnie, lub znakomitą jej większość. Charakteryzuje ich niebywała zdolność do zaadaptowania się w niemal każdych warunkach, co również umożliwiło im ogólną ekspansje. Ci akurat ludzie zwykli mianować sami siebie Nodrami. Przez inne ludy, z którymi mieli kontakt nazywani są wikingami, a o ich podróżach krążą mity i legendy. Podobnie jak o samych ludziach północy, którzy mimo wszystko niezbyt się tym przejęli.
  Przez znakomitą większość czasu można powiedzieć, że są pokojowo nastawieni. Zmienia się to dopiero w momencie, gdy ktoś świadomie - lub nieświadomie - im zagrozi, tudzież wypowie wojnę. Do bitki zawsze chętni, choć są wśród nich też tacy, co cenią sobie spokój, rozwój, a także rozkwit kultury, którą wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi posiadają.

  Cechy fizyczne:
  Zwykle posiadają dwie ręce i dwie nogi, jedną głowę bez żadnych rogów, zwierzęcych uszu, ani niczego takiego. Ludzie zbytnio się od siebie nie różnią, jeśli oczywiście nie liczy się cech pozwalających na rozpoznanie płci danego osobnika. Rodowici ludzie północy mają zwykle złote lub rude włosy, a ich skóra ma kredową barwę, która w lecie może przybrać odcień blado-brązowy. Okrągłe przeważnie niebieskie oczy, ostre rysy twarzy, u mężczyzn występuje dość spory zarost, który często jest ich dumą i chlubą. Oczywiście zdarza się, że Nordowie mają ciemniejsze włosy, brązowe lub po prostu czarne jest to jednak efekt mieszania się z innymi rasami ludzkimi.

  Wierzenia:
  Ludzie wierzą w różnych bogów, ci pochodzący z Północy mają ich naprawdę wielu. Chociażby Odyna, który nazywany jest Wszechojcem, bowiem jego wiedzy nie dorównuje żaden ludzki mędrzec. Jego żoną jest piękna Frigg, magicznie uzdolniona kobieta będąca patronką małżeństw i opiekunką ogniska domowego. Jednym z ich dzieci jest gromowładny Thor, a także przepiękny Baldur będący utożsamianym ze słońcem. Oczywiście wszystkich bogów i bogiń jest znacznie więcej, a wszystko o wierzeniach ludzi można znaleźć w tym [url=]temacie[/url].


   Obecny czas to 23.01.19 18:25