Midgard

  Inne nacje

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Inne nacje

  Pisanie by Bragisson on 16.05.17 10:36

  Mimo iż cała fabuła toczy się na Dalekiej Północy, w mroźnej Norwegii, Gracze mają możliwość wcielić się nie tylko w Nordów, ale również w wiele innych nacji. Właściwie wszystkich tych, które miały kiedykolwiek – udowodniony historycznie lub domniemany – kontakt z wikingami. Bo jak wszyscy wiemy – lub przynajmniej większość – wikingowie mieli tendencję zabierać nie tylko dzieci, ale również kobiety i czasem nawet mężczyzn z krajów do których przybyli, co czyniło ich całkiem niezłym kotłem kulturowym. Jednak w ten sposób można wytłumaczyć wiele naleciałości, które widać w ich kulturze, ale również w ich wierzeniach.
  Nie wchodząc w niepotrzebne szczegóły… oto nacje, którymi można grać na forum:
  • Goci
   Plemię bardzo zbliżone do plemion wikińskich, różniące się jednak tym, że nie byli to czystej krwi nordowie czy Skandynawowie, a Germanie. Przybyli oni do Szwecji i tam w nieznacznym stopniu zaczęli się mieszać ze Skandynawami, aż w końcu zostali uznani za jedno z takowych plemion – chociaż nigdy nimi nie byli. Od Nordów różnią się przede wszystkim kolorem włosów, które zwykle są bardzo ciemne czarne lub brązowe, mogą mieć również brązowe oczy, co nie jest cechą typową dla Skandynawów, mają jednak bardzo zbliżone do nich gabaryty. Niemniej są tak samo waleczni i rządni przygody jak wikingowie i cechują się bardzo podobną… niemal szaleńczą odwagą.

  • Celtowie
   Mieszkańcy Wysp Brytyjskich, ale tylko określonej ich części, bo resztę zajmują Brytowie. Ich włosy są zwykle czarne, kręcone, nie noszą tak gęstej brody jak wikingowie, a także ubierają się nieco lżej. Mimo iż mieszkają na wyspie nie są wybitnie dobrymi żeglarzami, ale za to są godnymi podziwu wojownikami, których każdy wiking chciałby mieć u swojego boku. Jedynym dość zaskakującym mankamentem jest to, że noszą spódniczki nazywane kiltami, co mocno ich wyróżnia na tle innych ras.

  • Brytowie
   Rasa również pochodząca z Wysp Brytyjskich, zamieszkująca je razem z Celtami. W przeciwieństwie jednak do Celtów jest to nacja strasznie flegmatyczna, a jednocześnie zachłanna i poniekąd władcza. Czemu władcza? Bowiem od dawna ostrzą zęby na tereny, które do nich nie należą i o których nawet nie powinni myśleć, bo srogo tego pożałują. Co gorsza sprzymierzyli się oni z Imperialnymi Psami, a mianowicie z Rzymianami – za ten fakt już sami z siebie powinni zostać wybici, co do nogi. Niestety trochę trudno ich odróżnić od Celtów, chociaż nie mają tego dziwnego zwyczaju noszenia spódnic.

  • Germanie
   Z nimi Skandynawowie mają wiele wspólnego, ale rzadko się do tego przyznają, a określenie to stosują na wszystkich tych, którzy pochodzą z bliskiego południa (Niemcy, Francja, Holandia itp). Niespecjalnie się lubią, ale w razie potrzeby lub przymusu są zdolni sobie pomóc. Od wikingów czy nawet Skandynawów różnią się tym, że są nieco drobniejszej budowy, nie tak wysocy i również mają ciemniejsze włosy oraz oczy. Zamiast skór noszą lniane lub wełniane ubrania, a także w walce stosują nieco inną broń niż wikingowie.

  • Slowianie
   Zajmują sobie wschodnie tereny Europy i Bałkanów. Ich kobiety są bardzo piękne, a mężczyzn można uznać za niemal tak silnych jak wikiński chłop. Nic więc dziwnego w tym, że dość chętnie są odwiedzani przez Skandynawów i co ważniejsze, często padają ich ofiarom, by potem jak skarby z innego świata znaleźć się w ich wiosce. Jest to nacja, z którą można się napić, ale też porządnie zabawić.
   Chociaż to nie ze wszystkimi. Słowianie ze wschodu (zwani czasami Rusami) nie są tak towarzyscy, a po wypiciu kilku głębszych wpadają na głupie pomysły, takie jak np. próba obcięcia nieswojej brody, czy dotykanie nie swojej kobiety po ramionach. Dobrze się jednak z nimi bije.

  • Rzymianie
   Zwani również „Imperialnymi Psami” lub „Psami”. Banda zabawnych ludzi, z krótkimi mieczami i dużymi tarczami, uważających się za panów świata. Chodzą po całej Europie i wszystkim podskakują, walcząc z każdym z kim się da, a gdy wygrają przejmują ziemie przegranego. Niezbyt miła polityka, chociaż jak ktoś od razu zapowie, że do nich dołączy, to ma jeszcze jakieś szanse na zachowanie swoich ziem. Wikingowie nie raz, nie dwa z nimi walczyli, oczywiście nie na swoich ziemiach, bo na tych jest dla Rzymian zdecydowanie za zimno. Często się jednak zdarzało, ze pomagali tym, którzy pomocy w pokonaniu tych Psów potrzebowali. Są mniejsi od wikingów, posiadają ciemną skórę, kręcone lub proste ciemnobrązowe włosy i jasne oczy.

  • Arabowie/Turkowie/Hindusi
   W każdym bądź razie chodzi o południowy wschód, mocno oddalony od centralnej Europy, a zamieszkiwany przez ludzi o bardzo ciemniej karnacji i czarnych kręconych włosach i niemalże czarnych oczach. Ubrani zwykle chodzą w długie szaty, przypominające suknie, mieszkają w namiotach. Mają swoje dziwne pismo, a także naprawdę wspaniałe materiały, które są przyczyną częstych wymian handlowych z tymi ludami. Poza tym mają również wiedzę, którą chętnie się mimo wszystko dzielą. Ich kobiety nie są wybitnie piękne, a nawet jeśli, to bardzo zawzięcie ich bronią. Da się jednak z nimi dogadać i całkiem sprawnie porozumieć.

  • Azjaci
   Ludzie o niemal żółtej skórze, skośnych oczach czarnych jak samo dno Hel, a także ciemnych włosach. Drobni, delikatni niemal wszyscy wyglądający jak kobiety, a mimo to dość… niebezpieczni i na swój sposób bardzo interesujący. Potrafią opowiadać piękne historie, których słucha się z zapartym tchem, o ile oczywiście zrozumie się ich śpiewne ćwierkanie. Podobnie jak przedstawiciele południowego wschodu bardzo inteligentni, z pięknymi rzeczami, którymi chętnie handlują – głównie bierze się od ozdoby do włosów i przybory, a także materiały z których idzie zrobić wygodne i ciepłe ubrania.


   Obecny czas to 23.01.19 18:25