Midgard

  Elfowie

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Elfowie

  Pisanie by Bragisson on 27.04.17 12:23

  Elfowie
  Tekst alternatywny
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Álfheim
  Przeciętna długość życia: do 10 000 lat
  Plus do: Inteligencji, zręczności
  Miejsce zamieszkania: Las
  Najlepsi w: Magii, zbieractwie, ziołolecznictwie, oswajaniu zwierząt
  Najgorsi w: Kowalstwie, złotnictwie, wydobyciu
  Najczęściej używana broń: Łuk, krótkie miecze, sztylety
  Znane języki: Elficki, dialekty ludzi północy

  Stereotypowy charakter:
  Można ich spokojnie nazwać znudzonymi, a także wyniosłymi. Nikogo nie lubią, słabo tolerują nawet siebie nawzajem. A jednak potrafią się trzymać razem, słuchać tych bardziej doświadczonych - chociaż oczywiście najbardziej doświadczeni są oni sami. Z pogardą spoglądają na inne rasy, na inne istoty. Są bardzo dumni, przez co nie majką w zwyczaju przyznawać się do błędów - swoich na pewno nie widzą. Prędcy w osądach, które później niechętnie zmieniają. Hermetyczni i przywiązani do starych tradycji, praw, zasad i ogólnie silnie związani z przeszłością, co nieco utrudnia im odnalezienie się w coraz to nowszych czasach.
  Oczywiście nie wszyscy przedstawiciele tej rasy tacy są. Zdarzają się ci Inni, którzy wyłamują się z tych stereotypowych schematów. Niestety jest ich niewielu.
  Tekst alternatywny
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Elfowie podobnie jak ludzie różnią się między sobą zarówno cechami fizycznymi, jak i ogólnie charakterem. Ich wygląd często związany jest z tym, jaką magią się posługują. Nic zatem dziwnego, że elfom związanym z naturą mogą posiadać nieco zieleńszą skórę, rogi tudzież inne elementy, które upodabniają ich do stworzeń leśnych.
  Ogólnie jest to rasa bardzo stara, pochodząca jednak z całkiem innego świata, a dokładniej z Álfheim, który to jest wiecznie się zieleniącą krainą młodości, w której czas płynie zupełnie inaczej niż w Ludzkim Świecie, a co za tym idzie, tam elfowie są prawdziwie długowieczni. Zapewne nigdy nie zjawiliby się w Midgard, gdyby nie najstarszy z nich, który posiadł wiedzę o tajemnej magii, która pozwoliła mu otworzyć portal do ludzkiego świata. Niestety otwarcie owego portalu przypłacił życie, a samo przejście nie jest do końca stabilne. Otwiera się i zamyka, czasem kogoś wciąga na siłę, a czasem elfowie decydują się sami przez nie przejść. Niestety nie znalazł się póki co, śmiałek na tyle uzdolniony, by ów portal zamknąć lub otworzyć na stałe.
  Przejście, jak każde drzwi działa w dwie strony, co dla samych elfów jest bardzo problematyczne, bo choć nic - poza elfami - nie jest w stanie dojrzeć przejścia, to był czas, gdy Krainę Elfów nawiedzały istoty z Midgard. Nieraz złe, zachłanne i chcące zniszczyć świat elfów. Właśnie dlatego, ci którzy przeszli na Ziemię zdecydowali się zbudować blisko portalu wioskę. Dzięki temu mogli kontrolować, co przez ów portal przechodzi i tym samym strzec swoje królestwo przed złem z Midgardu.

  Cechy fizyczne:
  Elfowie są delikatnie zbudowani, przynajmniej większość z nich. Spokojnie można ich nazwać wysokimi, potrafią mieć około dwóch metrów wzrostu. Ich chód jest lekki, a oni sami poruszają się niczym koty, bezdźwięcznie i z gracją. Wydawać by się mogło, że elfowie stworzeni zostali, by cieszyć oko wszystkich istot, które na nich zawieszą wzrok.
  Ich włosy są zwykle długie w kolorze od śnieżnej beli, aż po stare złoto. Czasem zdarzy się rudy elf, a prawdziwym cudem jest zobaczenie elfa o czarnych włosach. Mają jasną, gładką i delikatną skórę, długie i smukłe palce. Są naprawdę piękni i zachwyceni.

  Wierzenia:
  Wszystkie elfy oddają cześć Avradii, która jest boginią stworzycielką nieba, zarówno tego nocnego, jak i dziennego. Jest żoną Słońca i matką gwiazd. To ona rozporządza tym, jak wygląda nocne niebo i to ona ustala długość dnia i nocy. Ma swoje dwa święta. Pierwsze ma miejsce 14 maja, gdy słońce przestaje na trzy miesiące zachodzić, a drugie 22 listopada, gdy słońce znika na długie trzy miesiące. Pierwsze święto jest nazywane Pocałunkiem Avradii, bowiem ucałowany przez żonę mąż tak się cieszy, że przez 3 miesiące nie opuszcza królestwa swej małżonki. Drugie święto nazywane jest Dziką Nocą. Nazwa ta wzięła się stąd, że gdy rodzice zajęci są sobą, Gwiazdy będące dziećmi Avardii, wychodzą się zabawić i zabawa ta trwa trzy miesiące.
  Elfowie wierzą również, że po swojej śmierci dołączą do Avradii, a ich dusze staną się kolejnymi gwiazdami, gdyż wszyscy elfowie są dziećmi Avradii.

   Obecny czas to 23.01.19 19:03