Midgard

  Krasnoludowie

  Share
  Bragisson
  Bragisson

  Wiek : prawie 100 lat
  Skąd : z jeszcze dalszej północy
  Zawód : Kowal/ Wojownik
  Ekwipunek : Zioło!

  Krasnoludowie

  Pisanie by Bragisson on 28.04.17 14:43

  Krasnoludowie
  KRASNOLUDZICA
  (duży obrazek)
  Krótkie info o rasie:
  Pochodzenie: Svartalfheim
  Przeciętna długość życia: do 500-700 lat
  Plus do: Siły, wytrzymałości
  Miejsce zamieszkania: Ragrr lub Mała Wioska
  Najlepsi w: Kowalstwo, złotnictwo, ogólnie rzemiosło
  Najgorsi w: Magia
  Najczęściej używana broń: Młoty bojowe, miecze, broń obuchowa, sztylety... wszelka broń
  Znane języki: Dialekty ludzi północy, krasnoludzki


  Stereotypowy charakter:
  Są bardzo temperamentną rasą. Mają w sobie ogień, który zdaje się ich rozgrzewać od środka i popychać do działania. Są głośni, nieco nieokrzesani, średnio dobrze wychowani, zdecydowanie gruboskórni i grubiańscy. Można ich określić jako bardzo nieufnych, ale tylko względem innych ras. Swoim bardzo ufają i zdecydowanie więcej im wybaczają. Bardzo trudno jest zdobyć ich zaufanie, sympatię, ale bardzo łatwo jest to stracić. Są strasznie, koszmarnie uparci, ciężko ich odwieść od pewnych postanowień. W dodatku okropnie pamiętliwi, co nie wróży zbyt dobrze ich wrogom.
  KRASNOLUD
  (duży obrazek)
  Opis rasy:
  Krasnoludowie mocno się wyróżniają na tle innych ras, głównie ze względu na swój niewielki wzrost. Jednak to nie wzrost określa, kim dokładnie ta rasa jest i jak postrzegana jest przez inne. Odpowiada za to ich siła, upór a także wielka zręczność rąk, którą widać we wszystkich tworach tej rasy. Krasnoludowie i krasnoludzice, to przede wszystkim rzemieślnicy, wydobywcy, a także wojownicy, których naprawdę ciężko pobić w bezpośrednim starciu. Głównie dlatego, że nie tylko tworzą piękne rzeczy, ale również mocno pod względem technologicznym wyprzedzają obecne czasy.
  Krasnoludowie, podobnie jak elfowie nie pochodzą z Midgardu. Pochodzą ze świata zwanego Svartakfheim, gdzie żyjąc we wnętrzu tego świata, wydobywali i obrabiali różne kruszce, tworząc broń zarówno dla swoich pobratymców, jak i dla bogów. To właśnie z pomocą jednego z Bogów, a dokładniej Thora, dostali się oni - całkiem w sumie przypadkowo - do świata ludzi. Niegdyś było więc całkiem sporo krasnoludów w tych rejonach, niestety z czasem ich populacja zaczęła maleć, a oni sami również mieszają się na potęgę z rasą ludzką, co doprowadziło do tego, że ciężko znaleźć czystej krwi krasnoluda w tych czasach.

  Cechy fizyczne:
  Krasnoludowie mają piekielnie grube kości, których niemal nie można złamać - zatem odcięcie im kończyn również nie jest łatwym zadaniem. Porośnięci są zaś gęstym włosem, który pozwala im nawet przy niewielkiej ilości ubrań, uchronić się przed zimnem. Ich skóra również jest grubsza, co nieco utrudnia zadanie im ran. Co nie oznacza, że nie da się zabić krasnoluda, bo da się. Tylko trochę się przy tym trzeba namęczyć.
  Ich wzrost nie przekracza zwykle metra pięćdziesięciu. Ich włosy mają zazwyczaj ciemny odcień, chociaż zdarzają się rudzi przedstawiciele tej rasy lub blondyni - ale ci są najrzadsi. Zarost mają zarówno krasnoludowie, jak i krasnoludzice. Choć kobiety mają ten zarost rzadszy.

  Wierzenia:
  Cześć oddają Thorowi, którego uważają za pierwszego kowala. Twierdzą, że to właśnie Gromowładny nauczył ich przodków, jak kuć metal, jak tworzyć piękne rzeczy ze złota, a także jak ryć w ziemi i odnajdować w niej różnego rodzaju kruszce.
  Bóg ich nie ma swoich świętych dni, chociaż przyjęło się, że krasnoludowie każdego dnia Thora (co czwartek) urządzają na jego cześć wykwintną ucztę. Ten dzień, jest również dla nich dniem wolnym od pracy, a także najlepszym dniem do zawierania małżeństwa.


   Obecny czas to 23.01.19 19:40